Książki można zamówić za pośrednictwem internetu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 794 056 802


Książki można zamówić za pośrednictwem internetu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 794 056 802
BUDOWA PRZYŁĄCZA WODOCIĄGOWEGO W TROSZKOWIE
Od 25 września 2019 roku trwają prace przy budowie przyłącza wodociągowego.
Dziękujemy pani Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej
w Bisztynku za przesłane zdjęcia z wykonywanych prac.
Faktura za wykonane przyłącze opłacona będzie z wpłat rodziców a także z 1%
To jest makieta naszego Szczęśliwego Domu który będziemy budować
22 grudnia 2017 Energa w Olsztynie dokonała odbioru przebudowy sieci średniego napięcia. Zostały zamontowane nowe słupy, różne zabezpieczenia, szafka i transformator.
Dobro czyń
Audycja Pani Alicji Kulik z Polskiego Radia Olsztyn emitowana 3 grudnia 2017r.
Nasze dzieci chcą być samodzielne, potrzebne i aktywne. Jak wszyscy ludzie. Tyle, że całkiem samodzielne być nie mogą. Ktoś musi im pomagać, dyskretnie kontrolując. Ktoś, kto potrafi to robić. Tak jak robiła to mama. Dlatego budujemy Szczęśliwy Dom by nasze dzieci miały poczucie godności i własnej wartości, kolegów do rozmowy i pomocy, aby czuły się przydatne i akceptowane w środowisku, w którym będą żyły. Aby były szczęśliwe.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Stowarzyszenie '' Nadzieja'' podpisało umowę z Energa Operator w Olsztynie na wykonanie przebudowy sieci średniego napięcia , która przebiega nad działką. .Wykonanie prac nastąpi w ciągu 10 tygodni od daty przekazania opłaty za wykonanie usługi. 28 lipca 2017r została przekazana opłata na konto Energa Operator SA. Środki finansowe pochodziły z 1% a także z darowizn i wpłat rodziców.
Energetycy zgodnie z zawartą umową realizują budowę zasilania na działce w Troszkowie.
Dzisiejszy dzień 26.09.2017 to początek rozpoczęcia budowy '' Szczęśliwego domu ''
Audycja wyemitowana została na antenie Radia Plus 18 stycznia 2017r. Redaktor Krzysztof Guzek zgodził się
na udostępnienie audycji na naszej stronie internetowej. Dziękujemy
Część 1
Część 2
9 grudnia 2016r byliśmy na spotkaniu z Panem Burmistrzem Bisztynka Markiem Dominiakiem . W czasie naszej wizyty rozmawialiśmy o projekcie budowy oraz terminie rozpoczęcia inwestycji naszego "Szczęśliwego domu ''
24 listopada złożyliśmy w Starostwie w Bartoszycach dokumenty, które potrzebne są do uzyskania Pozwolenia na budowę.
Stowarzyszenie „Nadzieja" od Darczyńcy, który chce pozostać anonimowy, otrzymało hektar ziemi na budowę
wymarzonego hostelu dla naszych dzieci.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten hojny gest, który pozwoli nam zapewnić godne życie naszym dzieciom.
Zdajemy sobie sprawę z ogromu prac, jakie nas czekają, ale robimy to dla naszych dzieci, bo przecież one
na to zasługują.
8 października 2013 r. Zarząd Stowarzyszenia „Nadzieja" odwiedził urokliwe miejsce, gdzie w przyszłości
ma powstać hostel. Zaczęliśmy również załatwiać sprawy urzędowe związane z uzyskaniem pozwolenia
na budowę hostelu a także wykonania prac geodezyjnych.
20 maja 2014 roku odebraliśmy Akt Notarialny dotyczący umowy darowizny ziemi w Troszkowie gm. Bisztynek
na rzecz naszego Stowarzyszenia.
Nasz Darczyńca chce pozostać anonimowy, dlatego zdjęcie z przepisania notarialnego ziemi przedstawia tylko
biurko z dokumentami wymagającymi podpisania przez obie strony.
19 czerwca pojechaliśmy sprawdzić oznaczenia ziemi wykonane przez geodetę. Wśród falującego owsa
odkryliśmy zaznaczone chorągiewkami miejsce pod budowę naszego domu a także wkopane graniczniki.
Na podstawie mapy wysokościowej wykonanej przez geodetę i umieszczonych chorągiewek, zobaczyliśmy
jak koło drzew i krzaków będzie przebiegała droga. Byliśmy zachwyceni widokiem pól a Rafał był już gotowy
do rozpoczęcia prac porządkowych.
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób Dorosłych z Wadami Genetycznymi i Rozwojowymi ''Nadzieja'' w Olsztynie od 6 lat zajmuje się osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Organizujemy letni wypoczynek młodzieży, imprezy integracyjne, zajęcia na basenie, wycieczki krajoznawcze.
Każda rodzina Stowarzyszenia ma swoją historię często opłakiwaną przez matki, które za wszelką cenę chcą zapewnić swojemu dziecku przyszłość. Myśl o oddaniu niepełnosprawnego dziecka w nieznane i niepewne ręce powoduje, że często wpadają w depresję, przed którą nie potrafią się bronić. Również świadomość, że opieką nad tymi dziećmi obarczyć będą musiały swoje zdrowe dzieci, mające własne rodziny i swoje życie, które będą mogły w każdej chwili oddać swojego brata lub siostrę do jakiegoś domu opieki, jest dla nich nie do zniesienia.
Dlatego też celem Stowarzyszenia jest wybudowanie domu opieki w Troszkowie dla naszych dzieci, gdzie będą bezpieczne, a mieszkańcami będą ich koledzy czy koleżanki znani ze szkoły, z turnusów rehabilitacyjnych, gdzie będą mogły w miarę spokojne nauczyć się nowego życia już bez rodziców. Marzeniem ich opiekunów jest stworzenie jednej wspólnej, wspierającej się rodziny – tak, aby dzieci nie były ciężarem dla swoich sióstr i braci. Budujemy dom, by miały one poczucie godności i własnej wartości, kolegów do rozmowy i pomocy, aby były przydatne i akceptowane w środowisku, w którym będą żyły. Aby osoby niepełnosprawne intelektualnie, mające różne wady genetyczne lub rozwojowe, często z dodatkowymi chorobami, znalazły w tym domu opiekę i akceptację, by mogły korzystać z warsztatów oraz gabinetów terapeutycznych i rehabilitacyjnych, które zaplanowano zorganizować w tym domu. I aby były szczęśliwe w swoim „Szczęśliwym Domu”.
Przez rok i siedem miesięcy rodzice ze Stowarzyszenia ''Nadzieja'' załatwiali szereg spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Cieszymy się, bo do końca lipca ma być poprowadzona linia energetyczna na przyszłą budowę. Dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Bisztynek, a także pani Radnej Marlenie Staszewskiej będziemy mogli swobodnie dojeżdżać drogą na plac budowy. Przychylność władz Gminy dla naszej inicjatywy pozwala nam wierzyć, że to co robimy jest słuszne.
Myślimy również o założeniu Spółdzielni Socjalnej tak potrzebnej mieszkańcom gminy Bisztynek, ale także naszym dzieciom. Pojawienie się w tej gminie takiego zaplecza spowoduje, iż osoby niepełnosprawne i chore z gminy Bisztynek będą mogły uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, znaleźć pracę w Spółdzielni Socjalnej. Jednocześnie stały kontakt naszych dzieci z mieszkańcami gminy Bisztynek pozwoli na zintegrowanie się z lokalnym społeczeństwem.
AG i WR Bisztynek24.pl 13.02.2016 rok
Reklama 1 % w TVP Olsztyn 4.II.2015r
Podczas prezentacji stowarzyszeń pożytku publicznego Ela i Bartek promowali budowę naszego " Szczęśliwego domu ".
Firma Geologiczna GEOP - mgr Adam Oprzyńsk www.geop-olsztyn.com
Wykonano 8 otworów wiertniczych i opis makroskopowy nawierconych warstw gruntu.
Została wykonana opinia geotechniczna.
Wygenerowane przez Polityka-Prywatnosci.com.pl